Интер победи у дома Фиорентина с 4:2 в последния мач от 14-ия кръг на италианската Серия „А” и записа първи успех под ръководството на треньора Стефано Пиоли. Гостите играха цяло второ полувреме в намален състав, след като аржентинският защитник Гонсало Родригес получи директен червен картон в добавеното време на първата част.

„Нерадзурите” поведоха с 2:0 още в първите 10 минути на срещата. Марсело Брозович (3) се разписа след асистенция на Мауро Икарди, а малко по-късно и Антонио Кандрева (9) опъна мрежата зад румънския вратар на гостите Татарушану. Мауро Икарди (19) направи резултата класически след подаване на Кандрева и домакините се поуспокоиха. Това позволи на „виолетовите” да намалят изоставането си чрез хърватския нападател Никола Калинич (37), възползвал се от пас на своя сънародник Милан Бадел.

Въпреки че бе с човек по-малко на терена Фиорентина стигна до втори гол след почивката. Словенецът Йосип Иличич (62) се разписа след пас на Борха Валеро и вдъхна надежди на гостите от Флоренция, че могат дори да си тръгнат с точката от „Сан Сиро”. В заключителните минути вратата на домакините бе подложена на обстрел. В 78-ата минута Милан Бадел пробва късмета си от далечна дистанция, но шутира над вратата на словенския страж Самир Ханданович. Две минути по-късно при контраатака Жоао Марио направи невероятен пропуск на почти опразнена врата. В добавеното време Мауро Икарди (90+1) вкара втория си гол в мача и оформи крайното 4:2.

След победата си Интер събра 21 точки и изпревари с една на осмата позиция точно Фиорентина.