Шампионът Интер спечели с 3:1 след обрат при визитата си на Фиорентина в мач от петия кръг на италианската Серия „А“ и излезе на първа позиция във временното класиране.

Рикардо Сотил (23) изведе „виолетовите“ напред в резултата след пас на Николас Гонзалес, който бе изгонен в 78-ата минута след втори жълт и червен картон. Домакините запазиха аванса си до началото на втората част, когато „нерадзурите“ направиха пълен обрат. Матео Дармиан (52) изравни след подаване на Николо Барела, а Един Джеко (55) се разписа след пас на Хакан Чалханоглу. В самия край Иван Перишич (87) също бе точен след асистенция на Галярдини и направи успеха на гостите по-убедителен.

След победата си Интер събра 13 точки и излезе на върха с точка пред Наполи, който е с мач по-малко и в четвъртък гостува на Торино. Фиорентина е на шеста позиция с 9 точки.

В други срещи от този кръг Болоня и Дженоа направиха зрелищно равенство 2:2, а Аталанта надви гостуващия Сасуоло с 2:1 и събра 10 точки на четвъртата позиция.