Интер надви у дома Лацио с 1:0 в дербито на междинния пети кръг и след петата си поредна победа в Серия “А” този сезон остава едноличен лидер. Единствения гол на „Джузепе Меаца“ реализира Данило Д'Амброзио (23) с глава при първата сериозна опасност за попадение пред вратата на „орлите“. Страхотен мач изигра вратарят Самир Ханданович, за когото това беше мач №300 с екипа на „нерадзурите“. Словенецът направи страхотни спасявания след удари на Хоакин Корея. След почивката пропуски за домакините направиха Николо Барела, Ромелу Лукаку и Лаутаро Мартинес. С този успех Интер събра пълен актив от 15 точки и отново задмина шампиона Ювентус на върха с 2 точки аванс. Лацио е осми със 7 точки.

По същото време сребърният медалист от миналия сезон Наполи сензационно загуби от гостуващия Каляри с 0:1. Домакините натискаха цял мач в търсене на победния гол, но такъв реализираха гостите от Сардиния в самия край чрез аржентинеца Лукас Кастро (87) след пас на Нандес. Така Каляри излезе на пета позиция с 9 точки, колкото има и Наполи на четвъртото място.

Резултатите от останалите срещи в сряда вечер:
Рома – Аталанта 0:2
0:1 Сапата (70), 0:2 Де Роон (90)

Фиорентина – Сампдория 2:1
1:0 Пецела (31), 2:0 Киеза (57), 2:1 Бонацоли (79)

Дженоа – Болоня 0:0

Парма – Сасуоло 1:0
1:0 Мехди Бурабия (90-автогол)

СПАЛ – Лече 1:3
0:1 Манкосу (11-дузпа), 1:1 Ди Франческо (17), 1:2 Калдерони (47), 1:3 Манкосу (73-дузпа)