Милан и Аталанта се издъниха в срещите си от 16-ия кръг на италианската Серия „А“.

След две поредни победи Милан завърши 0:0 у дома със Сасуоло. Нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си и в крайна сметка се задоволиха с по точка. Така „росонерите“ останаха десети с 21 точки, а Сасуоло е 13-и с 16 точки.

В същото време класиралият се за 1/8-финалите на Шампионската лига още в дебюта си Аталанта загуби с 1:2 при визитата си на Болоня. Аржентинецът Родриго Паласио (12) и Андреа Поли (53) подсигуриха победата за домакините, които завършиха мача в намален състав, след като в 88-ата минута бразилецът Данило получи втори жълт и червен картон. Те са 11-и в класирането с 11 точки. Украинецът Руслан Малиновский (60) се разписа за бергамаските, които след загубата останаха шести с 28 точки и на една зад четвъртия Каляри. Тимът от Сардиния приема утре Лацио.