Специя надви изненадващо у дома втория Интер с 2:1 в първия мач от 26-ия кръг на италианската Серия "А".

Много добър мач за домакините записа бившият полузащитник на Левски Мехди Бурабия, който изигра пълни 90 минути, в които сбърка при само едно от подаванията си.

Интер получи правото да изпълни дузпа още в 13-ата минута, но Лаутаро Мартинес пропусна от бялата точка, след като Бартоломей Дронговски отрази удара на аржентинеца.

Синът на легендата Паоло Малдини – Даниел (55), вкара първия гол след асистенция на Нзола. Ромелу Лукаку (83-дузпа) изравни за „нерадзурите“, а нарушението бе на Салва Ферер. След нов 11-метров наказателен удар за нарушение на Дензъл Дъмфрис все пак М‘Бала Нзола (87-дузпа) донесе изключително важни три точки на домакините.

След успеха си Специя събра 24 точки и вече е на 6 над зоната на изпадащите. Интер остава втори с 50 пункта.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!