Ювентус победи Рома с 4:3 като гост в среща от 21-ия кръг на Серия "А", като двубоят предложи куп емоции на феновете в Рим.

Тами Ейбрахам изведе Рома напред в 11-ата минута, но Пауло Дибала изравни в 18-ата. Минути след подновяването на играта (48') Рома поведе с гол на Хенрих Мхитарян за 2:1, а пет след това Лоренци Пелегрини почти уби интригата с трети гол за Рома (3:1).

Ювентус обаче не се предаде и намали резултата в 70-ата минута с попадение на Мануел Локатели. Четири минути след това Деян Кулушевски вкара за 3:3, макар съдията да отложи радостта му с няколко минути заради консултация с ВАР.

Шокът за домакините стана пълен в 77-ата минута, когато Матия Де Шилио се разписа за 4:3 и оформи обрата.

Това обаче не беше всичко и в 81-ата минута Матайс Де Лихт беше изгонен за игра с ръка в наказателното поле, а Рома получи дузпа.

Лоренцо Пелегрини обаче загуби битката с вратаря на Ювентус Войчех Шчесни, а след това не успя и при добавката. В продължението на мача и Карлос Перес пропиля чудесна възможност да изравни, но стреля покрай вратата.

Ювентус стигна до петата позиция в класирането след успеха, докато Рома е на осмото място.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)