Милан победи с Удинезе с 2:1 в мач от 4-ия кръг на Серия "А" пред 50 000 тифози на "Сан Сиро". Никола Калинич се оказа главен герой и вкара и двата гола за домакините (23, 31), а в 82-ата минута видео асистент рефер го спря от първи хеттрик. Кевин Лазаня бе точен за 1:1 в 28-ата минута. Негов гол също бе отменен в 10-ата минута след намесата на видео системата, когато прати топката в мрежата. При двете попадения бе отсъдена засада след видео повторенията.

В 18-ата минута Калинич удари лявата греда с глава, а при добавката Бонучи бе близо до гол, но защитник изби от голлинията. Хърватинът все пак откри головата си сметка за Милан в 23-ата минута. Той засече центриране на Калабрия отдясно, като от три метра бе точен. Само пет минути по-късно Алесио Романьоли направи грешка, извеждайки Лазаня сам срещу Донарума, като нападателят със силен удар изравни – 1:1. Три минути след това Калинич отново изведе Милан напред в резултата. Хърватинът бе най-съобразителен на два метра от вратата на гостите.

Франк Кесие пропусна отлична възможност в 36-ата минута да увеличи преднината на "червено-черните". Резервата на "фриуланите" Секо Фофана бе близо до равенството в 63-ата минута, когато премина през двама защитници и стреля силно от малък ъгъл, но Донарума изби. Калинич вкара трети гол в 82-ата минута, но попадението бе отменено с помощта на видео повторенята.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"