Winbet - победата е емоция! (18+)

Италианският Каляри сгази като гост опашкаря в Серия "А" Верона с 3:0. Двубоят бе от 29-ия кръг на Калчото, а в него минути не записа българският национал Кирил Десподов, който изкара целия двубой на пейката.

Срещата започна изцяло под диктовката на сардинския тим, като още в 16-ата минута те поведоха. Голмайстор бе Писакане, който засече центриране на задна греда.

Гостите продължиха добрата игра и в 33-ата минута Жоао Педро бе изведен по прекрасен начин от Николо Барела. Бразилецът показа страхотен завършващ удар, въпреки че ъгълът му бе скъсен, за да направи 2:0.

В 43-ата минута тимът на Десподов направи резултата класически, като Йонита вкара хубав гол с плонж.

В началото на второто полувреме Депаоли от Киево получи втори жълт и респективно червен картон, като по този начин остави своя тим с човек по-малко.

До края на срещата сардници не се затрудниха да задържат преднината си и заслужено триумфираха в двубоя.

По този начин Каляри събра 33 точки на тринадесетото място и вече гледа към спасението, тъй като се намира на 9 точки от първия изпадащ тим в Серия "А". Киево от своя страна остава на дъното с 11 пункта.