Каляри постигна драматична победа с 4:3 над Сасуоло в среща от 18-ия кръг на Серия „А“. Домакините губеха с 1:3 след един час игра, но осъществиха обрат за крайния успех.

Марко Сау изведе тимът на Растели в 14-ата минута. Петнадесет по-късно Клод Аджапонг изравни. В 33-ата минута пък Лоренцо Пелегрини проби през центъра и стреля неспасяемо по земя за 1:2. Две минути по-късно обаче голмайсторът развали доброто впечатление, като си изкара червен картон.

Въпреки това в 58-ата минута Сасуоло стигна и до трети гол, след като Франческо Ачерби бе точен от дузпа.

Каляри обаче показа несломим дух и нанизаха бързи три гола за обрата. Марко Бориело в 62-ата и Диего Фариас в 73-ата и 75-ата минута бяха героите за домакините и донесоха безценния успех.

С тази победа Каляри излезе на 12-ата позиция с 23 точки. Сасуоло пък записа трето поредно поражение и се свлече до 16-ото място със 17 точки.