Лацио изненадващо загуби у дома от Киево с 0:1 в среща от 22-ия кръг на италианската Серия „А”.

„Орлите” от Рим доминираха през целия мач и имаха няколко добри възможности да поведат в резултата, но вместо това инкасираха попадение в самия край.

„Летящите магаренца” от Верона шокираха домакините в последната 90-а минута, когато Масимо Гоби нахлу в наказателното поле и подаде към Роберто Инглесе, който разстреля албанския вратар Тома Стракоша.

Футболистите на Симоне Индзаги пък нямаха шанс да стигнат поне до равенство в петте минути добавено време.

След успеха си Киево излезе на десето място във временното класиране с 28 точки преди останалите срещи от кръга. Лацио е четвърти с 40 точки, но Интер може да го измести, ако по-късно тази вечер спечели домакинството си срещу аутсайдера Пескара.