Кротоне записа втора победа от началото на сезона, след като надви у дома друг от аутсайдерите Пескара с 2:1 в среща от 16-ия кръг на италианската Серия „А”. Домакините бяха без българския национал Александър Тонев, който претърпя операция на коляното.

Рафаеле Паладино (24) вкара единствения гол за първата част и даде аванс на домакините. В 44-ата минута албанският национал Мемушай пропусна дузпа за гостите.

След почивката двата тима останаха с по 10 футболисти на терена. Първо влезлият като резерва Акуилани бе изгонен от гостите в 73-ата минута, а в 80-ата минута и Капеци от домакините получи втори жълт и съответно червен картон.

Аржентинецът Уго Кампаняро (82) изравни за „делфините” след пас на Кресченци, а Джанмарко Ферари (83) донесе победата на домакините след подаване на Стоян.

След победата си Кротоне излезе на 18-а позиция с 9 точки, изпреварвайки Пескара. „Делфините” вече са предпоследни с 8 точки.