Милан победи Фиорентина с 1:0 в двубой от 35-ия кръг на италианската Серия "А". "Росонерите" са на пет точки (с мач повече) от градския съперник Интер три кръга преди края.

Милан започна силно срещу Фиорентина и гол на Тео Ернандес в 7-ата минута беше отменен заради засада. Минути по-късно "виолетовите" пропуснаха да поведат след удар на Игор, преминал покрай вратата.

Четвърт час след началото Оливие Жиру можеше да изведе Милан напред, но шутира на сантиметри от дясната греда. До края на първата част нямаше други сериозни възможности за гол, а Милан продължи да напада през второто полувреме.

Франк Кесие стреля опасно в 52-ата минута, но вратарят на Фиорентина Пиетро Терачано се намеси блестящо.

Точно половин час по-късно Рафаел Леао (82') матира вратаря на "виолетовите" с плътен удар от границата на наказателното поле за крайното 1:0.