Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Интер победи Рома с 1:0 в среща от 10-ия кръг на италианската Серия "А" и се завърна на върха в класирането.

Двубоят между един от бившите тимове на наказания тази вечер Жозе Моуриньо и настоящия му отбор предложи много интересни моменти. Домакините имаха възможност да открият резултата още в шестата минута, но Хакан Чалханоглу удари напречната греда.

Десет минути по-късно Интер пропиля още две възможности, дело на Маркус Тюрам и Федерико Димарко.

В продължението на първата част Николо Барела също пропусна да се разпише, пращайки топката над вратата.

Интер продължи да бъде по-активният тим и Маркус Тюрам пропиля поредна възможност минути след почивката с шут над напречната греда.

Рома пропусна първата си реална възможност за гол в 67-ата минута. Браян Кристанте стреля с глава, но Ян Зомер спаси.

Минута по-късно Хакан Чалханоглу опита силен удар към вратата, но защитник на Рома го блокира.

Девет минути преди края на редовното време усилията на Интер дадоха резултат и Маркус Тюрам за разписа за 1:0. Французинът се възползва от чудесен пас на Федерико Димарко и не сбърка пред вратата.

Домакините можеха да победят по-изразително, но бомбен шут на Карлуш Аугусто в продължението срещна гредата.

Интер изпревари Ювентус с две точки на върха в класирането, докато Рома е на седма позиция с 15.