Аталанта победи у дома Лацио с 3:2 в голов спектакъл и се класира за 1/2-финалите в турнира за Купата на Италия.

Берат Джимсити (7) изведе бергамаските напред в резултата, а „орлите“ от Рим направиха пълен обрат с попадения на косовара Ведат Мурики (17) и асистиралия му Франческо Ачерби (34).

Домакините бързо изравниха чрез Руслан Малиновский (37) след пас на Луис Муриел, а след почивката отново поведоха с гол на Алексей Миранчук (57) след подаване на Кристиан Ромеро. Малко преди третия си гол Аталанта остана с човек по-малко на терена, след като в 53-ата минута Хосе Паломино получи директен червен картон. Въпреки това бергамаските имаха шанс дори да увеличат аванса си в 67-ата минута, но резервата Дуван Сапата пропусна дузпа.

Лацио не успя да се възползва от числения си превес до края на мача и отпадна от надпреварата, а Аталанта очаква на 1/4-финалите победителя от сблъсъка между Наполи и Специя.