Лацио и Рома завършиха наравно 1:1 в дербито на Рим от втория кръг на Серия “А”. Александър Коларов се разписа за "вълците", докато за "орлите" точен бе Луис Алберто. Срещата се запомни с цели шест греди, които можеха да направят резултата много по-изразителен.

Лацио владееше повече топката, но в 16-ата минута Рома получи дузпа за игра с ръка на Милинкович-Савич. Александър Коларов бе точен и даде аванс на Рома.

Второто полувреме започна с неточен удар на Дзаниоло, а след това и опит на Клуиверт бе блокиран. Лацио отговори с опит на Лукас Лейва спасен от Лопес, след което домакините пак взеха контрола и не след дълго изравниха.

Чиро Имобиле намери на чиста позиция в наказателното поле Луис Алберто, който възстанови равенството в 59-ата минута.

В 86-ата минута, когато Марко Пароло прати топката в напречната греда след хубава атака. В добавеното време гол на домакините правилно бе отменен, след като топката напусна очертанията преди центрирането.

Лацио е с 4 точки от първите два кръга, докато Рома има 2.