Лацио победи Верона с 2:0 у дома в среща от шести кръг на италианската Серия "А".

Домакините можеха да поведат в 27-ата минута, но вратарят на Верона направи добро спасяване и отби топката в гредата. Гостите опитаха да изненадат "орлите" директно от корнер с удар на Тома Анри, но топката се отби в напречната греда.

Лацио поведе в 68-ата минута с гол на звездата си Чиро Имобиле, който се разписа с глава за 1:0, възползвайки се от пас на Сергей Милинкович-Савич.

В продължението стана напечено пред вратата на Верона. Домакините стигнаха до второ попадение в добавеното време, но то бе отменено заради засада. Лацио все пак отбеляза втори редовен гол в 96-ата минута, дело на Луис Алберто (2:0).

Така римските "орли" вече са на шестото място в класирането и изместиха с точка и мач повече градския си съперник Рома от местата, даващи право на участие в евротурнирите. Верона е на 14-о място с 5 точки от 6 двубоя.