Лацио записа категорична победа с 4:0 над гостуващия Сампдория и гледа уверено към Шампионската лига.

Срещата започна от първата минута под диктовката на момчетата на Симоне Индзаги, които откриха след половин час игра чрез Сергей Милинкович-Савич.

В 43-ата минута Стефан де Фрай удвои след асистенция на Фелипе Андерсон.

В самия край на мача Чиро Имобиле заби нови два гола за лациалите. Първият бе в 85-ата минута след асистенция на Савич, а вторият дойде само три минути по-късно, когато Нани намери по прекрасен начин италианския национал.

След този успех Лацио се изравнява с градския съперник Рома на второто място, като и двата тима имат по 67 точки след 34 изиграни кръга. Сампдория пък се намира на осмата позиция, като изостава на 4 от последното място, което дава право на участие в Лига Европа.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"