Лацио победи с 6:2 у дома Беневенто в мач от 30 кръг на Серия "А". Домакините имаха сериозни затруднения до 60-ата минута, но след нейното изтичане забиха пет попадения.

Срещата започна отлично римските "орли", които още в 9-ата минута бяха с човек повече на терена. Червен картон получи Пуджони от Беневенто. Имобиле даде аванс на Лацио в 19-ата минута, но гостите шокираха всички с две попадения - Каталди в 23-ата изравни, а Гилерме направи 2:1 в 51-ата минута.

От 60-ата минута обаче започна рецитала на Лацио. Кайседо изравни, а Де Врай и Имобиле направиха 4:2 до 68-ата минута.

В последните минути на двубоя се разписаха Лукас Лейва и Алберто от дузпа.

Лацио заема четвъртото място в класирането с 57 точки, докато Беневенто е на дъното с 10 точки.

В друг двубой от кръга Дженоа направи 1:1 у дома срещу СПАЛ. Домакините пропиляха дузпа още в 6-ата минута, след като Лападула стреля в ръцете на вратаря. В 29-ата минута Викари от СПАЛ бе изгонен, а Дженоа получи нова дузпа. Този път Лападула бе точен.

Въпреки намаления състав гостите стигнаха до равенство в 60-ата минута чрез Лазари. За Дженоа не игра българският национал Андрей Гълъбинов, който е контузен.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"