Лацио удари шампиона Наполи с 2:1 насред неговия стадион „Диего Армандо Марадона“ в Неапол и записа първа победа от началото на сезона в италианската Серия "А" след две загуби на старта.

През първата част столичани поведоха с красив гол на Луис Алберто (30), който се разписа с пета. Пьотр Желински (32) изравни скоро след това с удар от границата на наказателното поле.

След почивката новото попълнение Дайчи Камада (52) отново изведе гостите напред в резултата и този път те не изпуснаха аванса си до края на срещата.

В 67-ата минута Лацио вкара за трети път топката в мрежата. Матия Дзакани бе изведен от Матео Гендузи и вкара топката в мрежата, оказа се обаче, че при атаката е имало засада и голът не бе зачетен. Само три минути по-късно Лацио отново отбеляза, но отново голът не бе зачетен. Този път точен бе Матео Гендузи, но отново бе маркирана засада.

В даденото от съдията продължение Наполи пропусна златен шанс да изравни. Джакомо Распадори овладя отскочилата топка, премина покрай пазача си и стреля високо над гредата.

В друг мач от третия кръг по същото време Аталанта разби у дома Монца с 3:0. Санта де Мораеш отбеляза в 35-ата минута, Скамака удвои в 42-ата, а отново той отбеляза в 62-ата за крайното 3:0.

Болоня спечели с 2:1 като домакин срещу Каляри по-рано през деня. Шут на Йеспер Карлсон от "синьо-червените" срещна гредата в седмата минута, а гостите поведоха четвърт час след това след попадението на Зито Лувумбо.

Джошуа Циркзее изравни в 60-ата минута, а 15 минути по-късно Рикардо Орсолини пропусна дузпа за Болоня. Обратът в двубоя беше оформен от Джовани Фабиан, който се разписа в 90-ата минута след грешка на Борис Радунович.

Каляри няма победа срещу днешния си съперник вече 11 поредни мача в шампионата и се намира на 16-то място със само една спечелена точка. Болоня записа първи успех през сезона и има 4 точки.

В друга среща от този кръг Удинезе и Фрозиноне направиха нулево равенство.

НАПОЛИ - ЛАЦИО 1:2
0:1 Луис Алберто (30), 1:1 Пьотр Желински (32), 1:2 Дайчи Камада (52)

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!