Лацио и Емполи завършиха при 3:3 в среща от 20-ия кръг на италианската Серия "А".

Гостите започнаха вихрено и до 8-ата минута водеха с 2:0 след попадения на Байрами (6') от дузпа и Журковски (8').

Чиро Имобила върна надеждите на Лацио за нещо повече в двубоя с попадение за 2:1 в 16-ата минута, а след още четвърт час игра Фелипе Андерсон пропусна да изравни. Луис Алберто също шутира покрай вратата на Емполи, за да се стигне до изравнителния гол на Сергей Милинкович-Савич за 2:2 в 66-ата минута.

Емполи не се предаде и поведе с 3:2 четвърт час преди края след контраатака, при която Федерико Ди Франческо изведе гостите напред.

Само няколко минути по-късно Лацио успя да вкара топката във вратата на гостите, но попадението нас Патрик беше отменено заради игра с ръка, което реферът забеляза след ВАР.

По-малко от десет минути след това съдията отсъди дузпа за Лацио, но Чиро Имобиле пропусна от бялата точка.

В третата от седемте минути продължение Сергей Милинкович-Савич достигна центриране в наказателното поле и с глава оформи крайното 3:3 с удар отблизо.

Римските "орли" остават на три точки и място по-напред в класирането от Емполи, който е девети в таблицата с 28 точки.

В други срещи от днес Каляри победи Сампдория с 2:1, а Верона се наложи над Специя, без заразения с коронавирус Петко Христов, със същия резултат. Мачът Болоня - Интер беше отложен.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)