Милан победи у дома Дженоа с 2:0 в мач от 33-ия кръг на италианската Серия „А“ и бързо си върна лидерската позиция, заета за кратко от шампиона Интер. Рафаел Леао (11) и Жуниор Месиас (87) вкараха головете за „росонерите“.

Още в 11-ата минута Пиер Калулу пусна страхотен пас към Рафаел Леао, който с брилянтен удар в левия ъгъл се разписа за 1:0. Домакините продължиха да имат инициативата и до края на първата част имаха шанс да удвоят аванса си, но в 36-ата минута Алексис Салемакерс стреля малко над напречната греда.

И след почивката „росонерите“ доминираха, но Оливие Жиру и Рафаел Леао не успяха да намерят целта. В 87-ата минута вратарят Салваторе Сиригу не се намеси добре, топката падна на крака на Жуниор Месиас, който на празна врата оформи крайния резултат.

След успеха си Милан събра 71 точки и е на 2 пред Интер, който по-рано спечели с 3:1 при визитата си на Специя и е с мач по-малко от „росонерите“. Дженоа е предпоследен с 22 точки.