Милан и Интер завършиха 0:0 в първия 1/2-финален мач от турнира за Купата на Италия и ще решават всичко в реванша на 20 април.

"Росонерите" бяха по-активни през първата част и имаха няколко добри възможности да поведат, но първо удар на Алексис Салемакерс бе отразен от Самир Ханданович, а малко след това Тео Ернандес не намери целта, въпреки че излезе сам срещу словенския страж на "нерадзурите".

Алесио Романьоли получи контузия в 26-ата минута и бе принудително сменен от Пиер Калулу, а секунди по-късно Рафаел Леао получи добър пас на изгодна позиция и шутира неточно в аут.

След почивката в 47-ата минута Ханданович спаси удар на Рафаел Леао, а две минути по-късно и Раде Крунич не успя да порази вратата на словенеца.

Един Джеко имаше най-добрата възможност за Интер в 62-ата минута, но след удара му се получи рикошет и топката излезе в корнер. Две минути след това Ханданович отрази удар на Алесандро Флоренци, а до края на мача нямаше други сериозни положения.

Така двата тима ще решат всичко в реванша на 20 април, когато ще изправят отново градско дерби на същия стадион.