Два от големите тимове в Италия, които обаче са в доста лоша форма, не показаха футбола, който феновете им иксат да видят. В двубой помежду си от 13-ия кръг на Серия "А" те завършиха при резултат 1:1 в Милано. "Росонерите" имат един успех в последните шест мача, докато неаполитанците са вече пет двубоя без успех.

Наполи поведе в средата на полувремето. Лоренцо Инсиние стреля, Джанлуиджи Донарима плонжира, но само видя как топката се отбива в напречната греда. При добавката Ървинг Лозано нямаше как да сбърка пред опразнената врата за 1:0.

Милан изравни само 5 минути по-късно. Крунич подаде към Джакомо Бонавентура, който с изпълнение от пеналта матира Алекс Мерет за 1:1.

През второто полувреме и пред двата тима имаше възможности, а в един от случаите изненадващо не бе отсъдена дузпа за Милан, след като ясно се видя и при намесата на ВАР, че бранител на Наполи игра с ръка пред вратата си.

В продължението на мача Мертенс можете да се превърне в герой за Наполи, но не уцели вратата.

Милан заема незавидното 13-о място с 14 точки, докато Наполи е с 20 на седмата позиция.