Милан спечели с 2:0 при визитата си на Дженоа в среща от 20-ия кръг на италианската Серия „А“ и записа важна победа, която го изкачи до четвъртата позиция пред градовете от Рим – Рома и Лацио.

Домакините започнаха по-активно и Джанлуиджи Донарума направи страхотно спасяване в 27-та минута след удар на Даниел Беса, а пет минути след това отрази и шут на Горан Пандев. Милан пропусна чудесна възможност да поведе в добавеното време на първата част, когато Лукас Пекета стреля с глава, а топката срещна десния стълб.

След почивката Андрей Раду направи страхотно спасяване в 66-ата минута при нов удар на Пакета, две минути по-късно неговите съотборници пропуснаха да излязат напред в резултата, след като Донарума спаси удар на Даниел Беса.

Милан поведе в 72-ата минута, когато Андреа Конти направи добър пробив отдясно и намери Фабио Борини, който непокрит в наказателното поле на Дженоа овладя топката и вкара за 0:1. Дженоа имаше веднага шанс да изравни, но в 74-ата минута Мигел Велозо отправи бомбен удар и топката срещна напречната греда.

Гостите удвоиха аванса си в 83-ата минута, когато Патрик Кутроне изведе чудесно Сусо, който навлезе в наказателното поле и шутира, топката срещна дясната греда и след това влезе в мрежата. До края на мача домакините не успяха да отвърнат на удара.

След успеха си Милан е четвърти с 34 точки, а Дженоа е 14-и с 20 точки.