ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Милан победи Сампдория с 2:1 като гост в среща от шестия кръг на италианската Серия "А".

Гостите от Милано поведоха още в 6-ата минута, след като Рафаел Леао центрира към Жуниор Месиас, който преодоля Емил Аудеро с прецизен завършек.

В 11-ата Филип Джуричич стреля от границата на наказателното поле, но прати топката в напречната греда.

Десет минути след това Рафаел Леао отново демонстрира супер техника, пращайки топката в наказателното поле, а Шарл Де Кетеларе я насочи в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В края на първата част Жиру стреля по земя към центъра на вратата, но Аудеро отрази удара му.

В началото на второто полувреме Рафаел Леао получи втори жълт картон и остави "росонерите" с човек по-малко на терена.

В 57-ата минута страхотен пас на Томазо Ауджело намери Филип Джуричич, който скочи високо и с глава изравни резултата на "Луиджи Ферарис".

След малко повече от час игра съдията подмина игра с ръка на Гонсало Вияр, но след преглед с ВАР, свири дузпа за Милан. Зад топката застана Оливие Жиру, който бе точен от бялата точка за 1:2.

В 87-ата минута Габиадини излезе на добра позиция и стреля, но стражът на гостите се справи. При добавката Вере стреля в страничния стълб, а отбитата топка отново бе спасена от Менян.

Милан е на втора позиция в класирането с 14 точки, докато Сампдория е на 18-о място с едва две.