Милан спечели убедително с 3:0 при визитата си на Сауоло в мач от последния 38-и кръг на италианската Серия „А“ и стана шампион за 19-и път, като за първи път вдига трофея от 2011 година насам.

Оливие Жиру (17, 32) вкара две попадения, при второто от които асистенцията бе на Рафаел Леао. Бразилецът подаде и на Франк Кесие (36), който направи разликата класическа. След този гол темпото спадна и до края на срещата нямаше други попадения.

Сасуоло - Милан 0:3
0:1 Оливие Жиру (17), 0:2 Оливие Жиру (32), 0:3 Франк Кесие (36)

В същото време надяващият се на загуба на „росонерите“ градски съперник и миналогодишен първенец Интер срази у дома Сампдория също с 3:0 и завърши на втората позиция.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

„Нерадзурите“ не успяха да се разпишат през първата част, но разпечатаха вратата на Аудеро скоро след почивката с гол на Иван Перишич (49) след пас на Николо Барела. Хоакин Кореа (55, 57) пък се разписа на два пъти за по-малко от 120 секунди и реши изхода от мача.

След тези резултати Милан завърши на върха с 86 точки и грабна шампионската титла, а Интер остана втори с 84 точки. Третият Наполи спечели по-рано с 3:0 при гостуването си на Специя и приключи със 79 точки. Българският национал Петко Христов не бе в групата на домакините.

Интер - Сампдория 3:0
1:0 Иван Перишич (49), 2:0 Хоакин Кореа (55), 3:0 Хоакин Кореа (57)