Милан победи с 3:1 при визитата си на Емполи в мач от осмия кръг на италианската Серия „А“.

През първата част нямаше попадения, а след почивката гостите поведоха с гол на Анте Ребич (79), възползвал се от асистенция на Рафаел Леао.

Драма настъпи в добавеното време, като първо Надим Байрами (90+2) изравни след изпълнение от пряк свободен удар. Веднага след изпълнението на центъра Раде Крунич асистира на Фоде Бало-Туре (90+4) за втория гол на „росонерите“.

Емполи се хвърли в атака да изравнява и след контраатака в последните секунди Рафаел Леао (90+6) оформи крайния резултат с прехвърлящ удар след пас на Анте Ребич.

С успеха си Милан събра 17 точки и излезе на трета позиция във временното класиране. Емполи остава 14-и със своите 7 точки.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!