Милан обърна завърналия се в елита след фалит Парма до 2:1 и отново погледна към квотите, даващи право на участие в Шампионската лига.

Началото на мача бе по-добро за Милан, като през първата част домакините на няколко пъти застрашиха вратата на "дуковете", но добри изяви на Сепе ги спряха.

Противно на очакванията Парма взе преднина в началото на второто полувреме, като точен бе Роберто Инглезе, който отбеляза след центриране.

Отговорът на Милан дойде почти моментално, като 5 минути по-късно Кутроне вкара хубав гол, с който изравни резултата.

"Росонерите" продължиха да натискат своя гост и дузпа чрез ВАР системата бе отсъдена в тяхна полза. Зад топката застана Франк Кеси и хладнокръвно отбеляза, правейки 2:1.

След гола домакините заиграха още по-добре, като изпуснаха няколко добри положения за гол, но въпреки това стигнаха до трите точки.

Така Милан вече е на четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига. "Росонерите" са с актив от 25 точки, като са на 3 зад Интер и на две пред Лацио, но и двата отбора са с мач по-малко. Парма от своя страна е шести с 20 пункта.