Милан победи Емполи с 3:0 като гост в среща от 19-ия кръг на италианската Серия "А".

Рубен Лофтъс-Чийк откри резултата в 11-ата минута след пас на Рафаел Леао (1:0).

"Росонерите" пропуснаха да удвоят в 22-ата минута след шут на Тео Ернандес и намеса на вратаря на домакините.

След половин час игра Милан получи дузпа за игра с ръка на Юсеф Малех, която Оливие Жиру превърна в гол (2:0).

Рубен Лофтъс-Чийк можеше да направи аванса на Милан класически в 52-ата минута, но не намери целта.

Десет минути по-късно и Кристиан Пулишич пропусна да се разпише. 19-годишният котдивоарец Шака Траоре оформи крайното 3:0 за Милан в 88-ата минута.

Милан е на трето място в класирането с 39 точки, Емполи е предпоследен с 13 точки.