Милан спечели категорично с 3:0 при визитата си на Лацио в мач от 30-ия кръг на италианската Серия „А“ и го остави на 7 точки от лидера Ювентус.

Без наказаните нападатели Чиро Имобиле и Фелипе Кайседо домакините не бяха толкова опасни в атака. И двата отбора се защитаваха добре в началото на мача, като първият удар дойде чак в 22-ата минута и беше дело на Сергей Милинкович-Савич, но Джанлуиджи Донарума го спаси. Секунди по-късно Хакан Чалханоглу (23) даде аванс на Милан след удар от границата на наказателното поле и рикошет в крака на Патрик. В 31-ата минута Ибрахимович също се разписа, но попадението му не беше признато заради засада. Малко след това Златан Ибрахимович (34-дузпа) удвои аванса на гостите, а съдията посочи бялата точка за игра с ръка на Стефан Раду. Шведът имаше късмет при изпълението си, тъй като топката се удари в лакътя на Стракоша, мина под тялото му и пресече голлинията. В 37-ата минута Чалханоглу трябваше да напусне терена заради контузия, като беше заменен от Пакета.

След почивката в 53-ата минута Лацио организира добра контраатака, завършена с гол от Мануел Ладзари, който обаче беше в положение на засада и попаението не бе признато. Заменилият Ибрахимович на почивката Анте Ребич (59) пък направи разликата класическа след асистенция на Бонавентура. До края на мача „орлите“ не намериха сили дори за почетен гол.

С тази победа Милан събра 46 точки и излезе на шеста позиция. Лацио остава втори с 68 точки и на 7 зад Ювентус, който се приближава към защита на титлата.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 30 КРЪГ

От събота
Ювентус – Торино 4:1

1:0 Пауло Дибала (3), 2:0 Хуан Кудрадо (29), 2:1 Андреа Белоти (45+6-дузпа), 3:1 Кристиано Роналдо (61), 4:1 Кофи Джиджи (87-автогол)

Сасуоло – Лече 4:2
1:0 Капуто (5), 1:1 Лукиони (27), 2:1 Берарди (63-дузпа), 2:2 Манкосу (67-дузпа), 3:2 Бога (78), Мюлдюр (83)

Лацио – Милан 0:3
0:1 Хакан Чалханоглу (23), 0:2 Златан Ибрахимович (34-дузпа), 0:3 Анте Ребич (59)