Милан спечели с 2:0 при визитата си на Сасуоло в мач от 12-ия кръг на италианската Серия "А" и измести Торино от седмата позиция във временното класиране.

Още във втората минута Чалханоглу шутира от фаул, а но вратарят на домакините Андреа Консили спаси. В 14-ата минута Калабрия се контузи и бе заменен от Иняцио Абате, а при следващата атака на домакините Матео Политано можеше да се разпише, но вратарят Донарума изби топката.

В 37-ата минута Консили отрази удар с глава на Калинич. При последвалото центриране от ъглов удар Алесио Романьоли изпревари Консили и вкара за 0:1.

След почивката Сусо (67) удвои преднината на гостите след асистенция на Фабио Борини. Впоследствие футболистите на Винченцо Монтела намалиха оборотите и доиграха спокойно срещата.

С този успех Милан събра 19 точки и изпревари Торино на седмото място във подреждането. Сасуоло е над чертата на 17-а позиция с 8 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"