Милан не съумя да се поздрави с успех в трети пореден мач в Серия "А". След като в предни два кръга "росонерите" записаха равенство и загуба, днес те направиха хикс 1:1 при гостуването си на Кротоне от 34-ия кръг на местния шампионат.

Българският национал Александър Тонев остана през целия мач на резервната скамейка за домакините.

Кротоне излезе напред в резултата още в 8-ата минута, когато точен бе Трота. Пет минути след почивката Палета изравни, оформяйки крайния резултат в мача. В самия край на мача Куцка от гостите бе изгонен за втори жълт картон.

Във временното класиране Кротоне заема 18-а позиция с 25 точки и продължава ожесточената битка за оцеляване. Тимът е на 4 точки от спасителното 17-о място. Милан път е 6-и с 59 точки и изостава на 5 от местата, даващи право на участие в евротурнирите.

В друга среща от кръга Каляри удари с 1:0 Пескара като домакините. Киево пък спечели с 1:2 гостуването си на Дженоа.