Милан записа труден успех с 1:0 в гостуването на Сампдория в първи мач от 4-ия кръг. Карлос Бака, който реализира единствения гол в 85-ата минута, а преди това два гола на домакините бяха отменени.

В 69-ата минута Сампдория стигна до гол, който обаче бе отменен. Така и не стана ясно каква е причината за това, тъй като повторенията показаха, че не може да става дума за засада.

В 84-ата минута Самп за втори път порази вратата на гостите, но и този път попадението бе отменено заради игра с ръка. В ответната атака пък Милан издебна своя шанс, Карлос Бака бе изведен на стрелкова позиция и с прецизен удар отбеляза за 0:1.

Така Милан записа втора победа от началото на сезона и с 6 точки е 8-и във временното класиране. Сампдория е със същия актив на 7-ото място.