Италианският шампион Милан завърши лятната си подготовка с успех 6:1 при визитата на на изпадналия в Серия “C” Виченца.

Изненадващо домакините поведоха още в 18-ата секунда, когато Алекс Рофини беше точен с глава, но това раздразни "росонерите", които вкараха цели четири гола още преди почивката. В 11-ата минута, когато Анте Ребич пусна пас към Рафаел Леао, който изравни с удар от движение. Десет минути по-късно именно португалецът направи добро центриране, с което асистира за попадението на Жуниор Месиас. След половин час игра и Ребич се разпише след пас на Тео Ернандес. Секунди по-късно двамата отново комбинираха и левият бек прехвърли противниковия вратар, но заради неуспешната намеса на Никола Далмонте от голлинията попадението беше зачетено като автогол.

След почивката в 50-ата минута Фикайо Томори увеличи още аванса гостите след силен удар с глава при центриране от корнер. Веднага след това Сандро Тонали беше заменен заради травма. Крайният резултат беше оформен от Ребич в 69-ата минута, когато хърватинът оползотвори чудесен извеждащ пас на Браим Диас, който в 75-ата минута отстъпи мястото си на дебютиралия Шарле Де Кетеларе. Той имаше две възможности да се разпише, но не успя да го направи.

Така Милан приключи с контролите, записвайки четири победи и само едно поражение. След седмица “росонерите” откриват новия сезон в Серия "А" с домакинство срещу Удинезе.