Милан завърши 1:1 у дома с Удинезе в мач от 27-ия кръг на италианската Серия "А" и допусна грешна стъпка в битката за титлата.

Рафаел Леао (29) изведе домакините напред в резултата, след като те доминираха на терена през първата част, а пропуски направиха Деулофеу и Калабрия. Бето пропиля пък най-доброто положение за гостите.

Втората част започна равностойно и в 57-ата минута Арслан от гостите отправи техничен удар по земя, който мина опасно покрай вратата. "Фриуланите" все пак изравниха чрез Дестъни Удоджи (66), който направи добавка след задна ножица на Перейра.

В 85-ата минута Романьоли отправи удар с глава след центриране от корнер, но не затрудни Силвестри. В продължението на мача Деулофеу проби през центъра и отправи удар от границата на наказателното поле, но вратарят на домакините Менян успя да избие топката.

След равенството Милан е на върха с 57 точки и има три повече от градския съперник Интер, който има гостуване на Дженоа в този кръг. Удинезе е на 15-а позиция с 26 точки.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"