ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Милан възкръсна и навакса два гола пасив при визитата си срещу Лече, а двата тима завършиха 2:2 в мача им от 18-ия кръг на италианската Серия "А". Домакините поведоха след автогол в 3-ата минута на Тео Ернандес и попадение на  Федерико Баширото (23). „Росонерите“ обаче стигнаха до точката с голове на Рафаел Леао (58) и Давиде Калабрия (71).

Мачът на „Стадио Виа дел Маре“ започна отвратително за гостите, тъй като в 3-ата минута Тео Ернандес си отбеляза автогол, опитвайки да изчисти топката. Седем минути по-късно Владимиро Фалконе спаси аванса на своя тим, отразявайки удар на Томазо Побега.

Лече нанесе втория си удар в мача в 23-ата минута, когато Мортен Хюлманд направи страхотно центриране в наказателното поле, където Федерико Баширото стигна пръв до топката и от близка дистанция я прати в мрежата за 2:0.

Милан се хвърли в атаки, но в 39-ата минута Алексис Салемакерс подаде добре към Побега, който стреля над вратата, а в 43-ата Фалконе спаси страхотно удар на Оливие Жеру след центриране.

Winbet - победата е емоция! (18+)

След почивката в 58-ата минута Рафаел Леао бе на точното място в точното време и след като Фалконе спаси удар на Жиру, португалецът вкара при добавката за 2:1. Самият Жиру бе в основата на изравнителния гол за Милан в 71-ата минута, центрирайки в наказателното поле, където Давиде Калабрия с глава вкара за 2:2.

До края на мача гостите натиснаха здраво и в 85-ата минута Хюмланд изчисти топката от голлинията след удар на Исмаел Бенасер.

След равенството "росонерите" събраха 38 точки на 2-ото място във временното класиране и изостават вече на 9 от лидера Наполи. Лече е 12-и с 20 точки на сметката си.