Милан не успя да съкрати разликата с лидера Ювентус и преследвача му Рома преди дербито помежду им тази вечер, след като завърши 0:0 у дома с Аталанта в среща от 17-ия кръг на италианската Серия „А”.

Първата част бе равностойна, като на моменти гостите от Бергамо дори бяха по-активни и търсеха по-усилено гола във вратата на „росонерите”.

След почивката домакините имаха сериозно надмощие и се опитаха да установят натиск. На два пъти футболистите на Винченцо Монтела бяха много близо до победно попадение. Първо в 78-ата минута Лападула шутира от близка дистанция, но топката бе избита пред голлинията. Пет минути по-късно защитник на гостите изчисти и от голлинията след удар на Юрай Куцка.

Финалният щурм на домакините не доведе до желания резултат и в крайна сметка се стигна до подялба на точките. Така Милан остана трети с 33 точки и на 6 зад лидера Ювентус, както и на 2 зад втория Рома. Аталанта е на шеста позиция с 29 точки преди останалите срещи от кръга.