Наполи спечели убедително с 4:1 при визитата си на новака този сезон Лече в среща от четвъртия кръг на италианската Серия „А“ и се изкачи на третата позиция във временното класиране. Фернандо Йоренте (28), Лоренцо Инсиние (40-дузпа) и Фабиан Руис (52) се разписаха за водения от Карло Анчелоти тим, а точен за домакините бе Манкосу (61-дузпа). Така Наполи събра 9 точки на третата позиция след лидера Интер с 12 и шампиона Ювентус с 10, а Лече е 18-и с 3.

В същото време Рома победи трудно като гост представящия се много добре до момента Болоня с 2:1. Александър Коларов (49) изведе „вълците“ напред в резултата, а скоро след това Никола Сансоне (54-дузпа) изравни. В последните секунди Един Джеко (90+4) донесе трите точки за тима си и Рома вече е четвърти с 8. Болоня допусна първа загуба за сезона и е на пета позиция със 7 точки.

В други срещи от кръга по-рано днес Сасуоло разби у дома СПАЛ с 3:0, а Сампдория спечелу първи три точки за сезона след 1:0 срещу гостуващия Торино.