Наполи и шампионът Ювентус завършиха 1:1 в дербито от 30-ия кръг на Серия „А” и разделиха по точка в полза на втория в класирането Рома. „Вълците” съкратиха аванса на лидера от Торино и увеличи преднината си пред тима от Неапол.

"Старата госпожа" поведе с гол на Сами Кедира (7) след добра комбинация с Миралем Пянич.

След попадението Наполи бе по-активният тим и можеше да изравни в 20-ата минута, когато след грешка на Киелини топката стигна до Дрис Мертенс, който обаче игра с ръка пред Буфон. Последваха пропуски на Лоренцо Инсиние и Марек Хамшик до края на първата част.

Домакините продължиха да натискат и в началото на втората част и усилията им дадоха резултат. Марек Хамшик (60) получи топката от Дрис Мертенс и сам срещу Буфон изравни за 1:1. Малко по-късно Мертенс застигна върната от Асамоа към Буфон топка и успя да я насочи към вратата, но тя се отби в гредата. До края на мача нито един от двата тима не допусна гол и се стигна до подялбата по точка.

Така авансът на Ювентус на върха пред втория Рома е съкратен на 6 точки, а Наполи остава трети с 10 точки зад „бианконерите”.