Наполи смачка у дома Удинезе с 5:1 в мач от 36-ия кръг на италианската Серия „А“ и направи поредна крачка към участие в Шампионската лига през следващия сезон, излизайки на второто място във временното класиране.

Пьотр Зиелински (28) и Фабиан Руис (31) дадоха добър аванс на домакините в рамките на само три минути, а Стефано Окака Чука (41) върна един гол за „фриуланите“.

След почивката Ървинг Лозано (56), Джовани ди Лоренцо (66) и Лоренцо Инсиние (90+1) довършиха съперника и оформиха крайния резултат.

С успеха си воденият от Дженаро Гатузо тим се изкачи на второто място във временното класиране със 73 точки и има една повече от Аталанта и Милан. Удинезе е на 12-та позиция с 40 точки преди останалите срещи от кръга.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"