Наполи се изкачи на върха във временното класиране на Серия "А", след като разби с 6:0 новака в елита Беневенто в мач от 4-ия кръг на шампионата.

"Небесносините" започнаха наказателната си акция в 6-ата минута, когато точен бе Алан. В 15-ата Инсиние удвои, а малко по-късно Мертенс направи резултата класически. В 32-ата минута Кайехон добави още едно попадение, което се оказа и последното за първата част.

След почивката Мертенс оформи своя хеттрик, реализирайки две дузпи в 65-ата  и 90-ата минута.

С този успех Наполи се изкачи на първото място с актив от 12 точки. С толкова е и вторият Ювентус, но "бианконерите" са с по-лоша голова разлика. Беневенто заема последното 20-о място с 0 точки.

В друг мач от  кръга Каляри спечели с 2:0 гостуването си на СПАЛ. Барела изведе гостите напред в резултата в 17-ата минута, а Жоао Педро оформи крайното 2:0 в средата на второто полувреме.

В класирането Каляри е 10-и с 6 точки, докато СПАЛ е 12-и с 4.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"