Наполи победи у дома Милан с 4:2 в среща от втория кръг на италианската Серия „А”. Гостите завършиха мача с двама футболисти по-малко след изгонването на Юрай Куцка в 75-ата минута и Мбайе Нианг в 88-ата минута.

Двубоят на "Сан Паоло" се страхотно за домакините в първите минути, след като дебютиралият за тях полски национал Аркадиуш Милик (18, 33) вкара два гола, при првия от които направи добавка след отбила от гредата топка след шут на Дрийс Мертенс, а при втория получи чудесно подаване от Хосе Кайехон. До края на полувремето Наполи запази комфортния си аванс.

След почивката Мбайе Нианг (51) след пас на Сусо намали изоставането на гостите, а треньорът на домакините Маурицио Сари бе изгонен на трибуните заради избухване и протести. След това самият Сусо се разписа за 2:2 с шут от средна дистанция.

Последва натиск на Наполи и Хосе Кайехон (74) вкара за 3:2, а минута по-късно задачата на домакините бе улеснена с изгонването на словака Юрай Куцка, получил втори жълт и съответно червен картон заради реплика. В 88-ата минута съдбата му последва и Мбайе Нианг, който също напусна терена преди всички останали. В последните секунди Романьоли си вкара автогол за крайното 4:2. Той се опита да спре топката с ръка на голлинията, заради което получи жълт картон.

Така Наполи записа първа победа за сезона и вече има 4 точки. Милан остава с 3 точки в актива си.