Лидерът в италианската Серия "А" Наполи победи Специя с класическото 3:0 като гост. Така отборът на Лучано Спалети вече има 15 точки преднина пред Интер, който довечера ще играе градско дерби срещу Милан.

Първата част завърши без голове, макар гостите от Неапол да диктува събитията на терена срещу бившия тим на Петко Христов, от който българинът премина под наем във Венеция.

ще в началото на второто полувреме Хвича Кварацхелия откри резултата за гостите от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Аркадиуш Река от Специя (1:0).

След това дойдоха силните изяви на Виктор Осимен от Наполи, който вкара два гола само в рамките на пет минути. В 68-ата минута нигерийският таран скочи по-високо от вратаря на домакините и с глава заби мощно топката в десния му ъгъл (2:0).

Веднага след това той се възползва от груба грешка на защитата и отблизо вкара без проблеми топката в мрежата за 3:0.

До края на мача само бившият футболист на Левски и Черно море Мехди Бурабия опита да вкара почетно попадение за Специя, но ударът му мина над вратата