Наполи отново разочарова феновете си, завършвайки 0:0 при домакинството си на Дженоа в последен мач от съботната програма на 12-ия кръг в Серия „А“.

Още във втората минута Лоренцо Инсиние вкара топката в мрежата, но след проверка от ВАР голът за домакините не бе зачетен. След това само Пьотър Зиелински имаше добър шанс до края на първата част да реализира попадение, но отправи неточен удар.

В началото на второто полувреме добър шанс се откри пред Дрис Мертенс, чийто удар беше спасен от вратаря Андрей Раду. И след това играчите на Карло Анчелоти продължиха да натискат в търсене на победен гол, какъвто обаче не успяха да вкарат. Пропуски направиха Ървинг Лозано и Фабиан Руис.

Така пропадането на Наполи продължава и тимът вече е седми с 19 точки. Дженоа излезе поне временно от зоната на изпадащите и е на 17-а позиция с 9 точки.