Наполи разби у дома последния Верона с класическия резултат 3:0 в среща от 32-ия кръг на италианската Серия „А” и отново е на 6 точки от лидера във временното класиране и преследващ пета поредна титла Ювентус.

Домакините бяха без своята голяма звезда и голмайстор Гонсало Игуаин. Аржентинецът бе наказан за четири мача и гледа мача от трибуните, както и треньорът Маурицио Сари, който също бе санкциониран.

Маноло Габиадини (33) даде преднина на домакините, които доминираха през целия мач и си подпечатаха победата още преди почивката с гол на Лоренцо Инсиния (45+2-дузпа).

През втората част Хосе Кайехон (70) направи победата на Наполи още по-убедителна след асистенция на Омар Ел Кадури. До края на мача гостите от града на Ромео и Жулиета дори не намериха сили за почетен гол.

След успеха си Наполи събра 70 точки и остава на 6 зад лидера Ювентус. Верона е на дъното с едва 22 точки и на 6 от спасителната 17-а позиция, на която е Карпи.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!