Наполи спечели с категоричното 4:2 след обрат гостуването си на Монца от 31-вия кръг на Серия "А". Неаполитанците пречупиха противника си с 4 гола за по-малко от четвърт час след почивката.

Виктор Осимен, Матео Политано Пьотр Желински, Джакомо Разпадори бяха точни за гостите, докато за Монца вкараха Милан Джурич и Андреа Колпани.

Мачът започна ужасно за Наполи, който получи гол още в 9-ата минута. Милан Джурич се извиси над всички и засече с глава центриране в наказателното поле, разписвайки се за домакините - 1:0.

До почивката гостите опитаха да изравнят, но неуспешно. В 49-ата минута гол на Сирил Нгонге не беше зачетен заради засада. Наполи обаче доминираше и отнесе съперника след истинска вихрушка. В 55-ата минута Франк Ангиса подаде на Виктор Осимен в наказателното поле, звездата на гостите се измъкна от защитата на Монца и отбеляза за 1:1.

Секунди по-късно Матео Политано направи пълния обрат, а до 62-ата минута паднаха още два гола. В 61-ата Пьотър Желински направи резултата 1:3 с удар извън наказателното поле. Монца веднага отвърна. Колпани намали на 2:3 в 62-ата.

В 68-ата минута обаче Наполи вкара нов гол. Распадори този път попадна в прегръдките на съотборниците си - 2:4.

След головата вихрушка събитията на терена се успокоиха и не паднаха повече попадения.

Наполи е на седмото място с 48 точки, докато Монца остава с 42 на 11-ата позиция.

РЕЗУЛТАТИ И ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А" - ТУК!