Наполи регистрира трето поредно домакинско равенство във всички турнири, след като се издъни и завърши 1:1 със Сасуоло в среща от 14-ия кръг на италианската Серия „А”.

Играчите на Маурицио Сари очаквано доминираха и зарадваха феновете на „Сан Паоло” с гол на Лоренцо Инсиние (42) малко преди края на първата част след асистенция на словашкия национал Марек Хамшик.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-настоятелни в търсенето на гола и пропуски направиха Хосе Кайехон и Маноло Габиадини. Вместо да отбележат второ попадение, домакините инкасираха изравнителен гол, реализиран от френския нападател Грегоар Дефрел (82). Той се възползва от подаване на бранителя Марсело Гадзола и донесе точката за гостите от региона Емилия-Романя в Северна Италия. Преди това в 64-ата минута Симоне Мисироли от гостите нацели греда.

В последната минута на мача Хосе Кайехон също тресна гредата и не можа да донесе победата на Наполи.

Със спечелената точка Наполи събра 25 и остана на седмата позиция във временното класиране. Сасуоло е над зоната на изпадащите и заема 16-о място с 14 точки.