Наполи победи с 3:1 у дома Болоня и се завърна на първото място в класирането на Серия "А". Неаполитанците събраха 57 точки, а втория Ювентус е с 56.

Дрис Мертенс заби два гола за домакините, а Мбайе си отбеляза автогол. За Болоня точен бе Паласио.

Гостите поведоха изненадващо още в първата минута. Родриго Паласио получи отлично центриране от Ди Франческо и с глава от близко разстояние шокира до Наполи.

Преднината на болоня обаче се задържа само 4 минути. Ибрахима Мбайе опита да изчисти центрирана в наказателното поле топка, но вместо това я прати в собствената си врата.

Наполи излезе напред в резултата в 37-ата минута благодарение на Дрис Мертенс, който реализира дузпа. Тя бе отсъдена за задържане от страна на Адам Масина и бе доста спорна.

Мертенс с много точен и мощен удар ноформи крайното 3:1 в 59-ата минута.