Наполи спечели с 2:0 при визитата си на Торино в мач от 33-ия кръг на италианската Серия "А" и изпревари шампиона Ювентус на четвъртата позиция.

Футболистите на Дженаро Гатузо си решиха нещата още в началото с головете на Тиемуе Бакайоко (11) след асистенция на Ди Лоренцо и Виктор Осимен (13). Наполи можеше да спечели и с по-голям резултат, но Лоренцо Инсиние удари греда малко преди края. В 86-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Роландо Мандрагода получи втори жълт картон.

След успаха Наполи се изравни по точки с Ювентус, но е с по-добра голова разлика, а в директните двубои двата отбора си размениха по една победа. Така тимът на Гатузо вече е четвърти със своите 66 точки, а отборът на Андреа Пирло е пети и ще трябва да се бори за място в Шампионската лига.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В СЕРИЯ "А"