Истински фурор предизвиква с представянето си в Италия нашият футболен талант Йоан Борносузов. В дерби от първенството на 17-годишните отборът му Дженоа победи Ювентус с 1:0 като гост. В герой на мача се превърна именно българинът, който вкара единственото попадение в 41-ата минута.

С успеха “грифоните” спечелиха първото място в групата си и си осигуриха място на четвъртфиналите.

Италианското първенство при подрастващите се провежда на групов принцип – 8, съставени от по 5 тима.

В компанията на “бианконерите” и Дженоа бяха още Сампдория, Торино и Виртус Ентела, разказа Йоан пред “Витоша нюз”.

Следващият съперник на “грифоните”, които финишираха с 19 точки, ще бъде някой измежду Аталанта или Милан.

Най-много овации за изявите си срещу Юве обра нашият Йоан (2004 набор). Нападателят има до момента 8 мача, 4 гола и 3 асистенции в първенството на U17.

При батковците в U18 Борносузов често се изявява. С негов гол Дженоа би Интер с 2:1 като гост. Таранът е викан и в Примаверата на клуба.

Както е известно, Йоан Борносузов е юноша на ЦСКА. С “червените” се раздели през януари 2020 г., за да премине в Дженоа.